Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 2, 2021 in Uroda |

Metoda farbowania tkanin

Metoda farbowania tkanin

W naszych domach coraz częściej poszukujemy kreatywnych rozwiązań i sposobów na spędzanie czasu, na przykład z dziećmi. W związku z tym, że nasze maluchy rosną kolejne zajęcia i projekty są coraz bardziej kreatywne. Jednym z nich jest na pewno zabawa z ubraniami i kolorami. Dlatego też warto się dowiedzieć czym jest metoda farbowania tkanin tie dye. Na czym polega i jak się do niej przygotować . Zaraz się dowiesz!

Metoda ta polega na barwieniu naturalnych tkanin takich jak bawełna za pomocą łatwo dostępnych barwników i wiązania poszczególnych partii materiału. Dlaczego akurat bawełny? Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ to właśnie naturalne materiały najłatwiej jest poddać tego rodzaju zabiegowi.A jak się do tego zabrać, co musimy przygotować? Oczywiście ubrania lub materiały wykonane z bawełny, najlepiej w kolorze białym. Mogą to być koszulki, szorty czy nawet bluzy. Wszystko zależy od waszej kreatywności. Potrzebne też będą nici lub gumki recepturki, pojemniczki i ciepła woda a także kuwetka malarska.

Sam proces farbowania jest banalnie prosty wystarczy odpowiednio przygotować materiał tak żeby osiągnąć zamierzony efekt – czyli złożyć czy związać farbowany materiał. Następnie rozrabiamy barwniki w ciepłej wodzie w niewielkich pojemnikach i wylewamy na przygotowany materiał, tak żeby uzyskać wymarzony wzór – plamy spiralę czy kolorowe pasy. Tak farbowana tkaninę odkładamy względem zależne z opakowania barwnika na kuwetke i czekamy aż materiał zafarbuje.

W ten sposób możemy też zrobić w domowych warunkach wzór ombre na naszych ubraniach. Jak widać w domowych warunkach można wyczarować prawdziwe perełki do naszej garderoby.

Takie wspólne farbowanie tkanin może być nie tylko doskonała zabawa i sposobem na spędzanie wolnego czasu ale również metoda na uratowanie zniszczonych ubrań. Jeśli masz w domu bluzki z trudnymi do wyczyszczenia plamami to doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie zafarbowanie ich ta metoda. Możesz być dosłownie zachwycona osiągniętym efektem!