Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2021 in Uroda |

Przydatny, ładny, poukładany – własny pojemnik!

Przydatny, ładny, poukładany – własny pojemnik!

Domowy sposób na przydatną rzecz

Organizer na kosmetyki diy, czyli jak to zrobić żeby mieć piękny pojemnik do przechowywania kosmetyków, ale nie za miliony monet i do tego… własnej roboty! Tylko pomyśl, jak chętnie będziesz wchodziła do łazienki widząc autorski pojemnik, który wygląda jak ten sklepowy. Nie potrzebujesz nie wiadomo jakiej wiedzy, aby go wykonać. Sposobów na wykonanie go jest naprawdę wiele, a to co możesz zrobić już teraz, to przeczytać ten tekst. A nuż będziesz chciała wypróbować jedną z metod i niebawem cieszyć własnoręcznie robionymi pojemniczkami.
Organizer na kosmetyki diy wykonasz małym nakładem pieniędzy w odróżnieniu od gotowych produktów, których ceny często są zawyżone. A nawet te gotowe często nie mają tego czego oczekujemy, jak na przykład przegródki, które nie zawsze pasują do kosmetyków, które posiadamy. Mając możliwość wykonania czegoś samemu, można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale mieć przyjemność z tworzenia. Nie trzeba mieć talentu żeby je zrobić, a jedynie instrukcji i chęci.

Kilka rzeczy, które przydadzą Ci się do wykonania pojemnika.

Jeśli zdecydowałaś się stworzyć pojemnik, to z pewnością będzie trzeba wybrać się na zakupy. W końcu ma to być porządna rzecz i trwała. Nie znaczy to jednak, że musisz wydać dużo pieniędzy. Jako że nożyczki zapewne masz, a klej i taśma dwustronna pewnie też jest gdzieś w domu. Nawet jeśli brakuje Ci tych pozycji, to i tak dobrze jakbyś się zaopatrzyła w kolorowy papier do pakowania prezentów, papier samoprzylepny, który zakupisz w większości sklepów budowlanych na metry i rolki. Zazwyczaj kosztuje około 8 złotych za metr. Dobrze jest mieć także farbę w sprayu, które też są łatwo dostępne i kosztują w granicach 15 złotych. Jeśli zalegają Ci w domu puste kartonowe opakowania, jak np. po lekach, perfumach, czy kosmetykach, to koniecznie zbierz ich jak najwięcej. Wiadomo – żeby było w czym wybierać.
Sprawdź, czy nie masz gdzieś resztek nieużytej tapety. Możesz przystąpić do pracy. To, co musisz zrobić to złożyć puste pudełko na płasko, a następnie przeciąć je na pół, czy na taką wysokość, jaką potrzebujesz. W kolejnym kroku oklej wybranym przez siebie materiałem, czy też pomaluj farbą w sprayu. I to tyle, co należy zrobić, a efekt tylko pozytywnie Cię zaskoczy.