Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 3, 2021 in Uroda |

Zadbaj o paznokcie w naturalny sposób

Zadbaj o paznokcie w naturalny sposób

Zdrowe, a zarazem piękne paznokcie to marzenie niemalże każdej kobiety. Dłonie to nasza wizytówka, a paznokcie są właśnie częścią nich. Jednak nie zawszy są one piękne i mocne tak jakbyśmy chcieli. Co prawda na rynku dostępnych jest całe mnóstwo preparatów odżywczych i wzmacniających naszą naturalną płytkę paznokcia, ale czy są one zawsze skuteczne i takie dobre jak zachwalają producenci ? Czasem warto sięgnąć po naturalne metody, które odbudują i dodadzą blasku paznokciom.

Naturalne sposoby na mocne i zdrowe paznokcie.

Zacznij od zdrowej diety. Aby paznokcie i włosy były zdrowe i odżywione nie może w organizmie zabraknąć odpowiednich witamin i minerałów. Chodzi tutaj zwłaszcza o witaminy z grupy B, żelazo, cynk, magnez, potas oraz wapń. Ponadto możesz wzbogacić swoją dietę naturalnymi suplementami np. skrzypem polnym.
Jeżeli borykamy się z łamliwymi i kruchymi paznokciami, możemy wykonać sobie kąpiel dłoni ( lub samych paznokci) w ciepłej oliwie z oliwek. Po takiej kąpieli można nałożyć krem i zawinąć dłonie w ręcznik, stworzyć tzw. okluzje.
Jeżeli sprzątamy i używamy do tego środków chemicznych to zakładajmy rękawiczki. Unikniemy wtedy wysuszenia i podrażnienia skóry dłoni oraz osłabienia płytki paznokciowej. Również jeżeli dużo piszemy na klawiaturze to nie uderzajmy w klawisze paznokciami lecz opuszkami palców.
Wzmocnić i odżywić płytkę paznokciową można także wykonują manicure japoński. Można go wykonać samemu lub udać się do salonu kosmetycznego. Ten rodzaj manicure przeznaczony jest zwłaszcza dla osób, które walczą z łamliwymi, kruchymi oraz rozdwajającymi się paznokciami, którym brakuje blasku. Wygładza paznokcie oraz nadaje im zdrowy wygląd. Różnica widoczna jest już po pierwszym zabiegu. Ponadto preparaty użyte do jego wykonania są w pełni pochodzenia naturalnego.

 

Aby cieszyć się zdrowymi i mocnymi paznokciami cały czas musimy o nie dbać. Nie możemy wystawiać je na urazy lub chemiczne czynniki, które je osłabią. Jeżeli tylko mamy taką możliwość to chrońmy i zabezpieczajmy dłonie ( w tym paznokcie ) przed urazami i regularnie je pielęgnujmy.