Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 18, 2020 in Uroda |

Przekłuwanie uszu ile kosztuje? Gdzie i za ile przekłujemy uszy?

Przekłuwanie uszu ile kosztuje? Gdzie i za ile przekłujemy uszy?

Przyozdabianie swojego ciała kolczykami to nic innego jak piercing. Możliwości w tej kwestii jest sporo i w zasadzie ogranicza nas tu tylko wyobraźnia i ewentualna presja społeczna. Wśród najczęściej przekłuwanych miejsc wyróżnić można brwi, uszy, nos czy pępek. Moda ta jest powszechna, jedni to akceptują, a inni spoglądają na zbyt ekscentrycznie zakolczykowanych jak na kosmitów. W niniejszym tekście skupimy się na najbardziej akceptowalnym rodzaju piercingu, a mianowicie tym w uszach.

Gdzie wykonać tego rodzaju zabieg?

We własnym domu
Takie ruch bardzo często się nam pojawia w głowie, bo jest to najtańsze rozwiązanie. Jednak warto w ten sposób postępować tylko wtedy, kiedy to czynność przekłuwania wykonuje ktoś doświadczony i wie jak poradzić sobie z uniknięciem zakażenia i innych komplikacji. Jednak, kiedy nie mamy takiej osoby pod ręką, to lepiej nie ryzykować. Nie jest to bowiem dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Zatem lepiej będzie, kiedy udamy się do odpowiedniego specjalisty.

Przekłucie w salonie tatuażu/piercingu

Jest to jedno z pierwszych miejsc, o jakim myślimy w kontekście przekłuwania ciała. W tym miejscu możemy przekłuć w zasadzie dowolne miejsce ciała. Niewątpliwym plusem takiego miejsca jest fakt, że zabieg ma miejsce w sterylnych warunkach. Dostaniemy odpowiedni opatrunek, a także wytyczne jak postępować, aby przyspieszyć gojenie. Z uwagi na obecność tatuażystów i bardziej ekstrawaganckich form przekłuwania ciał nie będzie to dobre miejsce na przekłucie uszu małej dziewczynce.

Salon kosmetyczny

Chcąc przebić uszy małemu dziecku najlepiej zrobić to u kosmetyczki. Nie musi ona znać się na zaawansowanych metodach piercingu ciała. Nam potrzeba jest profesjonalistka od przekłuwania uszu. Tutaj przekłuwanie odbywa się przy pomocy pistoletu, a więc nie narażamy pociech na niepotrzebny stres. Do tego wszystko jest sterylne i fachowo wykonane, e nie musimy się obawiać problemów.

Ile kosztuje przekłucie uszu – koszt zależy od miejsca i lokalizacji

Jak już wspomnieliśmy można, to zrobić za darmo ponosząc koszt jedynie kolczyków. Jednak nie jest dobry wybór, bo ryzykujemy powikłaniami. Stąd też pozostaje kosmetyczka i studiu tatuażu/piercingu. Ile kosztuje przekłucie uszu? Tam w zależności od metody i lokalizacji możemy zapłacić od około 30 zł za jedno ucho. Czas na wykonanie zabiegu u osoby dorosłej to około 5 minut. Z kolei, jeśli chcemy dokonać tej czynności u dzieci, to trwa to mniej więcej 20-30 minut.